Lodówka duża – czy french door to wybór dla Ciebie?

Lodówka duża typu french door to doskonały wybór, jeśli zależy Ci na urządzeniu, które pomieści duże ilości produktów w komfortowych warunkach. Dodatkowo, jeśli takie sprzęty są wyposażone w kostkarkę do lodu, gwarantują nam orzeźwienie, kiedy tylko tego potrzebujemy. Lodówki duże cieszą się dużym zainteresowaniem w przypadku osób, które posiadają przestronne kuchnie. Czy jest to dobry wybór również dla Ciebie? Sprawdź, co jeszcze może zaoferować Ci duża lodówka z kostkarką do lodu i czy takie rozwiązanie jest energooszczędne.

Lodówka duża a rozmiar Twojej kuchni

Lodówki nie należą do urządzeń, które kupujemy stosunkowo często. Zazwyczaj jest to podyktowane awarią starego sprzętu, remontem kuchni czy też chęcią przetestowania bardziej nowoczesnego rozwiązania. Jaka lodówka będzie odpowiednia do dużej kuchni? Lodówka duża, french door czy lodówko-zamrażarka dwudrzwiowa?

Podjęcie takiej decyzji jest ważne. Wybór dobrego, dopasowanego do naszych potrzeb sprzętu jest jednym z elementów wpływających na komfort w naszej kuchni. Możemy zyskać odpowiednią przestrzeń do przygotowywania potraw czy spędzania tam czasu z rodziną. Oczywiście lodówka french door świetnie wpasowuje się w duże kuchnie i umieszczenie jej tam nie będzie stanowić żadnego problemu. Jednak czy w przypadku małej kuchni jedynym słusznym wyborem jest lodówka jednodrzwiowa w zabudowie? Niekoniecznie. Wiele zależy od rozmieszczenia i liczby dodatkowych szafek. Z niektórych można zrezygnować na rzecz przechowywania niektórych produktów w przestronnej lodówce.

Lodówka multidoor z kostkarką

W momencie gdy planujemy zakup dużej lodówki, warto rozważyć wybór urządzenia posiadającego kostkarkę, jak french door czy multidoor. Wyposażenie urządzenia w praktyczny podajnik umożliwia łatwy i szybki dostęp do świeżego lodu. To świetne rozwiązanie latem, ale i w trakcie chłodniejszych miesięcy.

Lodówka duża – o czym pamiętać przy wyborze?

W momencie decyzji o zakupie lodówki dużej bardzo ważne są jej dokładne wymiary. Warto sprawdzić to przed zakupem i dokładnie zmierzyć miejsce, w którym ma stanąć nasze nowe urządzenie, szczególnie jeśli posiadamy mniejsza kuchnię.

Kolejny element to energooszczędność urządzenia. Przyjęło się, że lodówka to sprzęt, który pochłania dużo prądu, więc co w takim razie z lodówką o dużych gabarytach? Tutaj praktycznym wyborem okażą się innowacyjne lodówki dostępne w ofercie Samsung. Warto zaznaczyć, że to właśnie lodówki Samsung są najczęściej wybieranymi w Polsce*.

Nowoczesne modele zostały wyposażone w innowacyjne technologie, które zarówno poprawiają komfort korzystania z urządzenia, jak i wpływają na zużycie energii. Przykładem jest technologia No Frost, która zapobiega powstawaniu szronu czy moduł Wi-Fi SamsungThings Energy. Poprzez jego użycie możesz swobodnie zarządzać swoją lodówką i kontrolować zużycie prądu z poziomu swojego smartfona za pomocą aplikacji SmartThings**.

Na uwagę zasługuje także tryb AI Energy Mode, który w oparciu o wzorce użytkowania optymalizuje pracę urządzenia tak, by zużywać nawet do 15%** mniej prądu.

* W segmencie lodówek; na podstawie raportów międzynarodowej firmy badawczej dotyczących sprzedaży detalicznej lodówek w Polsce w okresie 01.2007-03.2023 r. oraz badania Kantar Polska z 27.11.2020 r. przeprowadzonego na zlecenie Samsung.

** Wyniki testu są oparte na porównaniu zużycia energii przez urządzenie przy użyciu trybu AI Energy i bez korzystania z trybu AI Energy; uruchamianego przez aplikację SmartThings. Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków i sposobów użytkowania. Dotyczy wybranych urządzeń. Aplikacja SmartThings jest dostępna na urządzeniach z systemem Android (wersja 8.0 lub wyższa) i iOS (wersja 13 lub wyższa). Wymagane połączenie Wi-Fi i posiadanie Samsung Account.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.