Wybieramy lustro do łazienki. Na co zwrócić uwagę?

Jak już wiesz, lustro to prawdziwy must have łazienkowego wystroju. Podobnie jak w przypadku absolutnie każdego elementu, tak i tutaj na rynku jest istne zatrzęsienie propozycji wspomnianego produktu. Odpowiedni dobór lustra powinien być więc przemyślany – od czego więc zacząć? Dobrym pomysłem będzie „rozejrzenie” się po wnętrzu. Jeśli jesteś na etapie jego tworzenia, użyj wyobraźni. Dzięki temu w mig dostrzeżesz „ducha” łazienki, a to będzie drogowskazem do odpowiednich sklepowych półek czy witryn www. Ponadczasowym rozwiązaniem wydaje się wybór okrągłego lustra, jednak tu trzeba uważać na pewną „pułapkę”. Najlepiej takie rozwiązanie sprawdzi się w pomieszczeniu, które ma tylko jedną umywalkę. W przeciwnym razie istnieje ryzyko „zdublowania”, co może niekorzystnie wpłynąć na efekt.

Oryginalność jest w modzie!

Jeśli w łazience rządzi styl minimalistyczny, to możesz pozwolić sobie na pewne „urozmaicenie” w postaci oryginalnego lustra! Asymetryczny kształt czy finezyjne zakończenie doda pomieszczeniu „powera”, a także nutkę zaskoczenia. Jeśli natomiast w łazience można znaleźć „wszystko”, to wówczas dobrze sprawdzi się prosty mebel.

Oświetlać czy nie?

Nie ulega wątpliwości – światło w łazience jest potrzebne, zwłaszcza przy lustrze! Jak inaczej panie będą mogły odpowiednio podkreślać swój blask, poprawiając makijaż, a panowie – z nutą nonszalancji – wiązać krawat czy poprawiać muszkę? Postawmy sprawę jasno: przy dobrze oświetlonym, łazienkowym lustrze wykonuje się mnóstwo rzeczy! Kwestia oświetlenia jest więc niezwykle istotna i warto o niej pamiętać już podczas planowania pomieszczenia. Jeśli natomiast stoisz przed wyborem zakupu lustra, zastanów się, czy potrzebujesz dodatkowego oświetlenia. Lustro wzbogacone o światło ledowe znakomicie sprawdzi się zarówno podczas porannej krzątaniny, jak i wieczornego „szykowania się” na wielkie wyjście. Podobnie jak w przypadku dywagacji na temat kształtu, tak i na tym polu istnieje ogromny wybór spośród propozycji. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i podczas zakupów online istnieje możliwość wyboru spośród wielu propozycji. Pamiętaj – ostateczna decyzja należy do ciebie!