Czym jest styl rustykalny we wnętrzach? – podstawowe cechy, charakterystyka

Rustykalne wnętrza charakteryzują się surowością i naturalnym pięknem. Nacisk kładziony jest na stworzenie relaksującej atmosfery poprzez podkreślenie użycia drewna, kamienia, liści i innych elementów organicznych.

Zamiast martwić się o idealne linie, rustykalny pozwala wyróżnić charakter każdego elementu.

Charakterystyka stylu rustykalnego

Nowoczesne trendy w stylu rustykalnym w kierunku bieli, ciepłych neutralnych i odcieni ziemi. Wybór tkanin skłania się ku bryłom, a nie nadrukom, a materiały podkreślają naturalne tekstury. Nowoczesna rustykalna paleta nie musi oznaczać nudy, ale powinna emanować relaksującą i przyjazną atmosferą. Rustykalny design to styl, który jest naturalny, postarzany, organiczny, a może nawet trochę zmartwiony. Style projektowania takie jak dom wiejski, toskański lub nadmorski można również opisać jako rustykalne. Rustykalny jest przeciwieństwem nowoczesnego lub współczesnego designu. Rustykalny wystrój jest również całkowicie bezpretensjonalny lub duszny.

Rustykalny luksus najlepiej osiągnąć poprzez włączenie różnych naturalnych materiałów, takich jak odsłonięte drewniane belki lub kamienny kominek z luksusowymi elementami, takimi jak metal lub kryształ. Kluczem do wyglądu jest uczynienie elementów „rustykalnych” lub luksusowych, dominującymi, a nie dzielącymi je 50/50. Sztuczka do uzyskania wyglądu zwietrzałej farby na nowym drewnie polega na użyciu dwóch warstw farb o różnych kolorach.

Zazwyczaj warstwa dolna jest biała lub ma inny jasny kolor – można nawet użyć białego podkładu farby. Następnie warstwa nawierzchniowa – często niebieska, czerwona lub inny odważny kolor – jest dodawana do góry i jest częściowo usuwana.

O różnych wystrojach wnętrz przeczytasz w portalu https://decorium.pl/.