Gdzie schować prezenty?

Jeśli Twoje dziecko nie wierzy już w świętego Mikołaja, a jednocześnie nie może się już doczekać prezentów, ryzyko, że zacznie ich szukać na własną rękę jest spore. Co zrobić, żeby maluch nie zepsuł sobie niespodzianki? Jak schować prezenty, by dziecko znalazło je pod choinką, 24 grudnia? W tym artykule znajdziesz kilka pomysłów na te oczywiste i mniej oczywiste miejsca.

Schowaj prezent tam, gdzie maluch nie dosięga

Zastanów się, które miejsca w domu są dla dziecka niedostępne. Chodzi o takie, do których nie dosięga w żaden sposób, np. wchodząc na krzesło. Może to być na przykład bardzo wysoki regał lub szafka. Pamiętaj również o tym, żeby schować upominki tak, żeby z dołu nie były widoczne. Taki widok może bowiem malucha kusić, co może skutkować wypadkiem.

Ukryj prezent za książkami

Jeśli np. kupiłeś dziecku grę komputerową,  bez problemu możesz ukryć ją na regale z książkami lub nawet włożyć do książki. Ten patent sprawdzi się doskonale również w przypadku innych prezentów. Półka z książkami ma tę zaletę, że upominek będzie zasłonięty ze wszystkich stron. Jeśli jednak Twoje dziecko już potrafi i lubi czytać, taka kryjówka raczej się nie sprawdzi.

Schowaj upominki w pokoju dziecka

Być może ten pomysł wydaje Ci absurdalny. Weź jednak pod uwagę, że jeśli dziecko ruszy na poszukiwania, to prawdopodobnie przetrząsanie cały dom. Nie przyjdzie mu jednak do głowy, że prezent mogliście schować u niego w pokoju. Działaj więc w myśl zasady, która mówi, że najciemniej jest pod latarnią. Pamiętaj jednak, by schować upominek tam, gdzie maluch raczej nie zagląda, np. do pudła z zabawkami, którymi się już nie bawi. A jeśli dziecko samo nie wybiera sobie ubrań, prezent schowany pod jego ciuchami będzie bezpieczny, a Twoja pociecha otrzyma go we właściwym czasie.

Przechowaj prezenty u rodziny lub u bliskich znajomych

Jeśli masz złe doświadczenia, np. dziecko znalazło swój prezent rok temu i obawiasz się, że sytuacja się powtórzy, poproś kogoś z rodziny, np. swoich rodziców, by przechowali prezent dla wnuka. Jeśli krewni mieszkają za daleko, możesz poprosić o to bliskich znajomych. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoja pociecha nie znajdzie prezentu przed pierwszą gwiazdką.

Trzymaj prezent w pracy

Jeśli masz taką możliwość przechowaj upominki w pracy. Miejsce to ma jedną podstawową zaletę. Twoje dziecko tam nie bywa. Uprzedź jednak o tym swoich współpracowników. Jeśli masz pracę biurową poinformuj o tym fakcie również panie, które dbają o czystość w biurze, już po tym jak Ty skończysz pracę. Dzięki temu unikniesz sytuacji, że ktoś przez przypadek wyrzucił prezenty.

Porozmawiaj z dzieckiem o tradycji i znaczeniu prezentów

Jeśli nakryjesz dziecko na szukaniu prezentów, nie denerwuj się. Zamiast tego porozmawiaj z nim o tym, że umieszczanie upominków pod choinką i rozpakowywanie ich w Wigilię to piękna tradycja i zależy Ci na tym, żeby maluch nie psuł sobie niespodzianki. Taka rozmowa może zadziałać lepiej niż głowienie się, gdzie schować prezenty.

Gdzie schować prezenty — podsumowanie

Obdarowywanie się prezentami to piękny zwyczaj. Nie liczy się ich wartość, ale to, że chcesz komuś sprawić przyjemność. Jednym z upominków, które możesz podarować, jest poczucie bezpieczeństwa, które może Ci zapewnić ubezpieczenie domu lub mieszkania.