Jak połączyć różne style w aranżacji wnętrz?

Aranżacje wnętrz mogą się opierać wyłącznie na jednej określonej stylistyce, ale też nie muszą, bo czasami nawet lepiej zaprezentują się w wersji miksującej ze sobą dwa różne, a może i trzy czy cztery odmienne style architektoniczne. Należy jednak umiejętnie się po tych stylach poruszać i dostrzegać ich cechy, by nie wprowadzić do pomieszczeń zbyt dużego zamętu i nie odebrać im wysokiej estetyki, którą zawsze należy zachowywać.

O różnych stylach wnętrzarskich

Nie każdy marzy natomiast o minimalistycznym prostym wnętrzu. Niektórzy chcą, by ich domy totalnie się wyróżniały, były przepełnione ekstrawaganckimi dodatkami i zachwycały oryginalnymi rozwiązaniami ujawniającymi się na każdym kroku, podczas wykonywania różnych czynności. Architekci wnętrz potrafią wcielić takie plany w życie. Są w stanie łączyć estetyki odmiennych stylów i zgrywać pozornie niepasujące do siebie elementy i dodatki, tworząc między nimi delikatne sprytne wiązania, dbające o utrzymanie dobrego wyglądu całego wnętrza. Tylko w teorii stylów nie powinno się ze sobą mieszać. Jeżeli ma się w tym wprawę i wie się, co z czym i kiedy wygląda dobrze, jak najbardziej można to robić, by uzyskać bardziej oryginalny klimat i indywidualny charakter wnętrza. Szczególnie, gdy chcemy mieć stylowe i przytulne mieszkanie. Osoby, które zdecydowały się na zatrudnienie architekta wnętrz, powinny pozwolić mu przejąć stery i przejąć pełną kontrolę nad wyglądem aranżacji. Doświadczenie projektanta na pewno szybko uwidoczni się w kreowanym i realizowanym projekcie. Aranżacja będzie zachwycać nietuzinkowością, ale na pewno nikt nie powie, by była ona niespójna, niekompletna czy też chaotyczna, bo w tej całej mieszance zostanie skryty pewien schemat, którego często nie widać gołym okiem.

Bywa i tak, że to sam architekt wnętrz przekonuje klienta do wprowadzenia do projektu pewnych mniej typowych rozwiązań, które nierzadko potrafią ożywić aranżację i wprowadzić do niej ciekawy element zaskoczenia. Wnętrza nie muszą być proste i nudne, by były atrakcyjne. Warto właśnie nieco bardziej się nimi pobawić.