Dlaczego warto stosować płytki ceramiczne w łazience? Jakie wzory są obecnie popularne?

Podczas planowania i projektowania łazienki warto zwrócić uwagę na kolekcję glazury łazienkowej od renomowanych włoskich i hiszpańskich producentów. Kafelki zapewnią atrakcyjny wygląd pomieszczenia, niezależnie od tego, czy aranżacja ma charakter tradycyjny, czy nowoczesny. Płytki łazienkowe ścienne i podłogowe to uniwersalny i praktyczny materiał, który skutecznie chroni ściany i podłogę przed wilgocią. Mogą one również służyć jako dekoracje łazienkowe.

Do małych łazienek

Do małych pomieszczeń idealnie sprawdzają się płytki o mniejszych rozmiarach, w tym również te z nietypowymi kształtami. Proponujemy m.in. kafelki heksagonalne, które dają możliwość stworzenia oryginalnej kompozycji na ścianach lub podłodze dzięki swojej nietypowej formie. Jeśli jednak nie jesteś przekonany do tego kształtu, przypominającego plaster miodu, możesz też wykorzystać inne nowoczesne propozycje, takie jak kafelki łazienkowe trójkątne, wąskie prostokąty, rybie łuski, romby, arabeski i kilka innych formatów.

Glazura łazienkowa występuje w różnych odcieniach i można z niej stworzyć interesujące wzory na ścianie i podłodze, a także użyć do wykończenia ścianki prysznicowej, umywalki, toalety czy wanny. Warto szczególnie zwrócić uwagę na kafelki złote, matowe i błyszczące. Łazienka może dzięki nim zyskać stylowy wygląd w stylu vintage lub retro oraz efektowne, luksusowe dekoracje. Co więcej, ten jasny kolor optycznie ją powiększy.

Duże kafle do dużych łazienek

Duże i stylowe kafle do łazienki charakteryzują się wymiarami krawędzi powyżej jednego metra. Oferowane w wielkoformatowych panelach płytki mogą mieć delikatne wzory lub pozostawać w wersji jednolitej. Dzięki nim można uzyskać gładkie i pozbawione zgrubień powierzchnie na ścianach i podłodze, stanowiące jednocześnie piękne tło dla współczesnego designu łazienkowego.

Co ciekawe, nowoczesne technologie drukowania pozwoliły uzyskać niebywale realistyczne wzory, takie jak naturalne skały, kamień, marmur, a także imitacje surowego betonu, stali lub drewna. W ofercie znajdują się również duże płytki o popularnym wzorze lastrico lub jego unowocześnionej wersji – stracciatella. Oprócz tego przygotowano kafle wielkoformatowe w kształcie kwadratu i prostokąta, które świetnie sprawdzą się w największych pomieszczeniach.

Innowacyjne kafle łazienkowe 3D

Płasko rzeźbione, strukturalne oraz z elementami wypukłymi – trójwymiarowe kafle ścienne do łazienki to przełom w aranżacji wnętrz. Ich powierzchnia posiada delikatne, charakterystyczne nierówności, a wyrzeźbione elementy dodają im spektakularnego wyglądu. Obecnie dostępne są w różnych stylach i doskonale sprawdzą się zarówno w klasyce, jak i nowoczesnych projektach.

Trójwymiarowe płytki do łazienki sprawdzą się zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach. Ulokowane na ścianie będą przyciągać do niej oczy, czyniąc z niej prawdziwe dzieło sztuki. Jednocześnie pozwolą na optyczne powiększenie przestrzeni za sprawą refleksów światła, które się na nich pojawiają.