Zaparzacz, imbryk, czy może dzbanek z zaparzaczem? Testujemy różne metody parzenia

Każdy miłośnik herbaty wie, że prawdziwa magia tego napoju tkwi nie tylko w rodzaju liści czy temperaturze parzenia, ale także w samej metodzie. Zaparzacz do herbaty sprawdzi się do przygotowania napoju w kubku, a już dzbanek czy imbryk to produkty, które pozwalają na podanie większej ilości napoju. Co wybrać?

Zaparzacz do herbaty: pasuje do każdego kubka

Są osoby, które lubią parzyć herbatę w kubku, ale nie przepadają za liśćmi pływającymi w napoju ani za przelewaniem go przez sitko. Perspektywa korzystania z herbaty w torebkach również nie brzmi zachęcająco? Jest alternatywa!

Zaparzacz do herbaty to niewielkie i sprytne akcesorium, które pozwala cieszyć się wyjątkowym smakiem liściastej herbaty w wygodny sposób. W ofercie sklepu internetowego DUKA można znaleźć poręczny i praktyczny zaparzacz do herbaty z metalowym koszyczkiem i wygodnym uchwytem z silikonu, który jest materiałem odpornym na wysokie temperatury i bezpiecznym w kontakcie z żywnością.

To świetny sposób na zaparzenie liściastej herbaty, zwłaszcza w przypadku odmiany zielonej. Liście w koszyczku mają dość miejsca, aby w pełni rozwinąć pełen bukiet aromatów i smaków. Po określonym czasie parzenia wystarczy wyciągnąć zaparzacz za pomocą silikonowego uchwytu, aby nie przeparzyć napoju.

Dodatkowym atutem jest to, że zaparzacz z oferty DUKA można w całości myć w zmywarce, co pozwala pozbyć się bakterii i sprzyja utrzymaniu higieny w domu.

Imbryk do herbaty – postaw na klasyczne i eleganckie rozwiązanie

Imbryk to symbol tradycji parzenia herbaty w prawdziwie angielskim stylu. Jeśli lubisz klasyczny design i sprawdzone rozwiązania, imbryk do herbaty z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Takie naczynie pozwoli wydobyć prawdziwy urok z ceremonii parzenia i jest idealnym wyborem na bardziej oficjalne uroczystości czy eleganckie spotkania.

Imbryk pozwala przygotować na raz większą ilość herbaty i można użyć zarówno herbaty w torebkach, jak i w liściach. Tak przygotowanym napojem można podzielić się z innymi, co sprawia, że imbryk do herbaty to propozycja zwłaszcza dla osób towarzyskich, które dobrze czują się w roli gospodarza czy gospodyni domu i lubią podejmować gości.

Dzbanek z zaparzaczem: nowoczesność i funkcjonalność

Lubisz przyjmować gości i podawać herbatę, ale Twój styl jest raczej nowoczesny niż tradycyjny? Jeśli tak, to zamiast klasycznego imbryka lepiej wybierz dzbanek z zaparzaczem. W ofercie wspomnianego wcześniej sklepu DUKA znajdziesz dzbanki o różnych kształtach i pojemnościach, dzięki czemu możesz wybrać taki model, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb lub do stylu jadalni.

Jakie są zalety takiego rozwiązania? Dzbanek z zaparzaczem pozwala Ci na bieżąco kontrolować ilość herbaty. Większość naczyń jest wyposażona w bardzo duży zaparzacz w formie koszyczka, co jest kluczowe, jeśli chcesz przygotować dobrej jakości liściastą herbatę. Liście mogą swobodnie pływać w gorącej wodzie i powoli, stopniowo oddawać smak i prozdrowotne właściwości herbaty.

Podsumowując, są różne metody parzenia herbaty. Jeśli najczęściej cieszysz się jej smakiem w pojedynkę, zaparzacz to dobry wybór. Gdy częściej jednak podajesz herbatę dla kilku osób, warto wybrać imbryk lub dzbanek z zaparzaczem.